Máme velkou radost

Sdílíme s Vámi naše úspěchy

Tak trochu jiné ozdoby

Naše ozdoby dělají radost nejen na vánočních stromečcích u vás doma. V rámci spolupráce s nadací Vize 97 Dagmar a Václava Havlových jsme měli tu čest navrhnout a vyrobit speciální kolekce pro krále Karla III., krále Spojeného království, pro paní Hillary Clinton nebo pro belgickou královnu Paolu a krále Alberta II..


HAN Design doma i ve světě

U nás vyrobené ozdoby cestují i do zahraničí

Každá země má své vlastní vánoční zvyky, které se liší od okolních. Věděli jste ale, jaké rozdíly mohou být i v dekorech, tvarech a barvách?

Podívejte se s námi na pár ukázek

Takhle ladí Vánoce naši sousedé a za mořem.

Francie. Francouzi si umí život užívat plnými doušky. Pokud chceme načerpat inspiraci v aktuálních módních trendech, první místo, kam se podíváme, je právě Francie. Kam jinam než do domova Haute Couture.

To je Francie, ten pravý styl glamour - chvála dokonalosti.


Rakousko. Pokud bychom měli hovořit o skutečné rozmanitosti zpracování a tvarů, můžeme se podívat k našim rakouským sousedům. Vánoce bez kapesníkového vzoru si zde ani neumí představit. Velká poptávka je tu po tvarech šišky, rybičky, sněhuláků a Santa Clausů. Svůj prim v této zemi drží i celozasypané ozdoby. V kolekcích zde hojně najdeme motiv vloček a hvězdiček, z barev je pak preferovaná zelená v kombinaci s červenou a modrou. Rakušané jsou spíše klasici, kteří nejsou zvyklí experimentovat.

Švýcarsko. Když se řekne Švýcarsko, vybaví se nám "být přesný jako švýcarské hodinky". Skutečně je to pravda. Švýcaři jsou dochvilní, organizovaní, přesnost  je u nich samozřejmostí. A tyto vlastnosti se objevují i ve výzdobě. Jejich kolekce jsou o netradičních dekorech a zpracování. Švýcarský trh dbá na ladné propojení barev a dekorů, kolekce jsou ucelené a pokud mluvíme o tradičních motivech, jsou spíše jednoduché a jemně zpracované do těch nejmenších detailů.

USA. Američané jsou velcí patrioti, to víme všichni. Tahle vlastnost se samozřejmě promítá i ve vánoční výzdobě. Není rok, kdy by se ve vánočních kolekcích neobjevovala kombinace červené a bílé nebo modré a bílé barvy, doplněná variacemi motivu cesmín, vánočních stromečků a Santa Clausů. Tradičně zde vyhrává až přezdobenost.

Česká republika ve věčné klasice. Co by to bylo za srovnání, kdybychom zahraniční trendy neměli s čím porovnat. Podívejme se tedy i k nám domů na naše vánoční stromečky.

Česká republika dnes. Tradice Vánoc není však jen o klasických barvách a tvarech. Čím víc Češi cestují, tím víc si rozšiřují obzory a mění se standardy. My v HAN Design samozřejmě sledujeme celý svět a přinášíme ho k Vám domů. Každý rok Vaše stromečky oblékáme do nových a nových barevných kombinací a tvarů.